טיפים ורעיונות לחובבי קולינריה

5 מאכלים שיכולים לעזור לנשירת שיער

מתמודדים עם נשירת שיער? ובכן, אתם ממש לא לבד. על פי ההערכות כ-50% מהגברים כמו גם מהנשים סובלים מנשירת שיער, בעקבות שורה של סיבות – החל מלחץ, נטילה של תרופות מרשם, גנטיקה ועוד. מדובר בתופעה שפוגעת באופן משמעותי ברמת הביטחון והדימוי העצמי, ועל כן נקיטת פעולות היא קריטית לטובת התמודדות עם הנשירה וחיזוק השיער. אחת מהפעולות שאותן ניתן לנקוט כבר עכשיו היא שינוי תזונתי, וזאת באמצעות שילוב של מאכלים שיכולים לסייע לטובת עיכוב הנשירה. מהם? בחרנו להציג את חמשת המאכלים המומלצים ביותר.

ירקות כתומים

זה לא סוד שירקות הם חשובים לבריאות, ובטח בכל הקשור לשיער. מדוע? ובכן, בירקות ממשפחת הצבע הכתום יש ריכוז גבוה של ויטמנים אשר נועדו לסייע לטובת מגוון תהליכים, כולל חיזוק השיער. על כן, סלט המכיל ירקות כתומים כמו למשל גזר וגמבה צהובה הוא חיוני בתהליך של חיזוק השיער. בנוסף, אפשר לטול ויטמינים ייעודים לשיער, וזאת בהתאם להתייעצות עם הרופא המטפל ולאחר שעברתם בדיקות דם מקיפות שנועדו לבחון  האם קיימים חוסרים ובהתאם לכך להתגבר עליהם באמצעות נטילה של תוספים המכילים ריכוז גבוה של ויטמנים.

טופו

מאכל שהפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות ובייחוד בקרב קהל טבעוני הוא הטופו. טופו מכיל ריכוז גבוה מאוד של חלבון אשר חיוני לבריאות הכללית כמו גם לבריאות השיער, ועל כן שילוב שלו בתפריט יכול לסייע לטובת התמודדות עם נשירת שיער. במידה ואתם רוצים לעבור לאורח חיים טבעוני, אין ספק כי טופו מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של מקור איכותי לתזונה נכונה ומאוזנת שעשויה להשפיע על היכולת להתמודד עם נשירה מואצת ודילול שיער.

 

 

שקדים ואגוזים

מחפשים נשנוש בריא שגם עשוי להשפיע על חיזוק השיער? ובכן, פצצת בריאות שאותה ניתן לרכוש ברשתות השיווק או בחנויות הטבע הם שקדים ואגוזים אשר מכילים ריכוז גבוה מאוד של ברזל, סידן כמו גם חומצות שומן בלתי רווית. כאן תוכלו לקרוא אודות היתרונות התזונתיים של שקדים ואגוזים ובהתאם לכך לשלב אותם במסגרת התפריט היומי, כחלק מנשנוש.

עדשים

מעבר לעובדה כי מדובר במזון משביע במיוחד, בעדשים ירוקות או חומות יש כמות גדולה מאוד של חומצה פולית אשר מסייעת לטובת אספקה של חמצן לקרקפת לצד שמירה על תאי הדם האדומים. נוסף לכך, בעדשים יש כמות מספקת של ברזל, סידן וביטין, ועל כן שילוב של עדשים בתפריט הוא בעל חשיבות גם מבחינה בריאותית אבל גם מבחינת יכולת להתמודד עם נשירת שיער שמתרחשת בין היתר על רקע של חוסר איזון תזונתי.

שיבולת שועל

ארוחת בוקר נהדרת שיכולה להתאים למבוגרים שסובלים מנשירת שיער כוללת שיבולת שועל. בשיבולת יש נוגדי חמצון רבי עוצמה כמו גם אבץ וסיבים עוצמתיים לשיער כמו גם לתפקוד הכללי, כאשר אפשר בהחלט לשלב גם קינמון אשר גם הוא נחשב לבעל יתרונות בריאותיים חזקים.

לסיכום

באמצעות שינוי תזונתי ניתן יהיה להוביל להתמודדות עם נשירת שיער, וזאת באמצעות שילוב של מזון איכותי ועשיר בסיבים, מינרלים, סידן וברזל אשר חיוניים לבריאות השיער. קבלת החלטה על שילוב של מזון בתפריט צריך להתבצע בליווי של רופא כמו גם תזונאית מוסמכת, כל זאת מתוך מטרה לקבל החלטות מושכלות שלא רק יתרמו לבריאות של השיער אלא גם לבריאות הכללית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות