טיפים ורעיונות לחובבי קולינריה

רשתות בתי קפה בפריסת ארצית – כדאי שתאחסנו את המידע שלכם בענן

רשת בתי קפה בפריסה ארצית, היא בוודאי סוג מורכב למדי של עסק לנהל. אחד הדברים שבהם הדבר מתבטא, הוא היקף המידע הרב שנצבר בעסק מסוג זה ואתגר ניהולו היעיל. מה בעצם מסובך בכך? וכיצד אחסון בענן עשוי לסייע?

אתגר האחסון

אחסון הוא כיום דבר זול יחסית. תודות לכך, עסקים מהססים פחות לגבי שמירת מידע – זה לא יותר מדי יקר מבחינתם. לכן, והגישה הכללית היא, שמה שאולי כדאי לשמור, שומרים ליתר בטחון. אלא שלמרות הכול, האחסון בכל זאת לא מגיע בחינם ועלויותיו מצטברות. בוודאי בעסק גדול כמו רשת בתי קפה. ניתן לפתור זאת, באמצעות פלטפורמת אחסון גלובאלית בענן ומיד נרחיב על כך. אך לפני כן, בכדי לחדד את היבט האתגר, אלה כמה השלכות לקחת בחשבון:

חומרה מציגה בזבוז או חוסר

כאשר מתבססים על חומרת אחסון פנימית בעסק, סובלים בהכרח מאחד משני מצבים. מחד, ייתכן שחסר מקום אחסון ואז יש לרכוש מדיות אחסון חדשות. מאידך, יהיה לרוב מקום אחסון פנוי, שהוא בעצם אחסון ששילמתם עליו כבר, אבל אתם עדיין לא משתמשים בו. לא חבל?

צרכי האחסון משתנים

צרכי האחסון נוטים להשתנות עם הזמן. זה יכול להיות בהדרגה וזה עשוי להיות בבת אחת. למשל כאשר פותחים סניף חדש ברשת.

 

 

השינויים לעתים מהירים

עולם העסקים משתנה כל הזמן ולעתים, מהר מאוד. זה יכול להיות בגלל משהו שמתרחש היישר בתוך העסק או כתגובה של העסק לשינוי חיצוני משמעותי. בכל מקרה, שינויים כאלה בפעילות עסקים, מתבטאים לרוב גם בשינוי בתפקוד מערך המחשוב שלהם.

מה מציעה GNS?

בכדי להמחיש מה נותן מחשוב ענן, אולי נתחיל היישר בדוגמה. חברת שירותי הענן GNS מציעה שרות אחסון, בעלות של החל מ-$9 לחודש. התשלום הוא לפי הצריכה והוא גמיש וידוע מראש. שינוי היקף משאבי האחסון שעומדים לרשותכם (Scaling) יהיה קל, מהיר ופשוט. כל זאת, ללא התחייבות ארוכת טווח. גם הטמעת השרות קלה ופשוטה. לאחריה, ניתן לאחסן בשרות תכנים בכל נפח, מכל סוג. הנתונים יישמרו באופן מקצועי ומאובטח, כולל גיבויים אוטומטיים. לשרות פריסה גלובלית רחבה (מבוסס על שרתים במיקומים שונים בעולם), אשר מספקת זמינות של 99.99%. הוא גם תואם לשרות Amazon Simple Storage Service (שידוע גם בכינוי S3).

כמה הבהרות חשובות

בכדי להשלים את התמונה, אלה כמה הבהרות חשובות:

חסכון במשאבים

החסכון במשאבים, הוא יתרון מרכזי וחשוב מאוד של שירותי הענן, כולל אחסון בענן. הדבר מתבטא בצמצום חומרת האחסון הפנימית אצלכם וכן ההוצאות הכספיות וכוח האדם שנדרשים לטפל בה.

כיצד זה משתלב?

חשוב להבהיר, שהאחסון לא חייב להיות כולו בענן. ניתן להשתמש בענן כאמצעי הרחבה זמני, למקרים שבהם צרכי האחסון יגדלו מעל הרגיל. יש שמכנים אפשרות זו בשם cloud bursting. ניתן להשתמש בו גם כהרחבה קבועה לאחסון. איך שנוח לכם.

עד כמה זה מסובך?

בשלב זה, שירותי ענן אינם דבר חדש. הם למעשה תחום טכנולוגי ותיק, יציב ומאוד בשל. קלות השימוש בו, מהווה את אחד מהסודות הגלויים להצלחתו. כך שלרוב, אין כאן סיבוכים גדולים מדי. כמו כן, קלות השימוש בשרות כזה, מאפשרת לכם לנסות אותו בהיקף קטן. מתלבטים? אז פשוט נסו ותראו בעצמכם.

מה פנימי ומה חיצוני?

מה תבחרו למקם באחסון הענן ומה להשאיר בתוך העסק, תלוי בכם. שיקולים מרכזיים שעשויים להיכנס להחלטה כזו, הם בדרך כלל אבטחת המידע והשליטה בו.

לסיכום

רשת בתי קפה תוכל לקדם ולייעל את האחסון שלה לא מעט, בעזרת אחסון שלו בענן.

נגישות