טיפים ורעיונות לחובבי קולינריה

עושים סדר: כל הוויטמינים המומלצים ביותר שחשוב להכיר

בעידן השפע שבו רבים מרגישים כי הם יוצאים מאיזון כתוצאה מאוכל מתועש כמו גם מחסור בפעילות גופנית, ניתן בהחלט לומר כי שוק תוספי התזונה ובפרט וויטמינים הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת החיים כמו גם יצירת אורח חיים בריא ומאוזן המבוסס בין היתר על צריכה מוגברת של ויטמינים אותם הגוף לא מייצר באופן עצמאי.

למעשה, אם בעבר הנגישות לתוספים בעלי ריכוז גבוה של ויטמינים היה מוגבל למדי, כיום באמצעות חנויות מקצועיות ומובילות ניתן לבצע רכישה של תוספים בהתאמה אישית לצרכים ולמצב הבריאותי. ההיצע העצום לבחירה עשוי לבלבל, ועל כן בשביל לעשות סדר החלטנו להציג את כל הוויטמינים המומלצים ביותר אותם חשוב להכיר. כמובן שחשוב להתייעץ ברופא לפני הלקיחה וכיום ניתן לפנות לזימון תורים אונליין, שזהו שירות מומלץ במיוחד.

מולטי ויטמין

מולטי ויטמין נחשב לאחד מתוספי התזונה החשובים ביותר מאחר והוא מהווה את הבסיס של תוספי התזונה. מדובר בתוסף המכיל קומפלקס של 22 ויטמינים לצד ריכוז גבוה של חומצה פולית וכן ברזל. בעשור האחרון התעצמה המודעות לנטילה של תוסף תזונה זה בשגרת הבריאות של נשים רבות, וזאת בשל היותו תוסף תזונה המסייע לטובת שמירה על הלב, חיזוק המערכת החיסונית וכן שיפור ספיגת הסידן לטובת שמירה על הסחוסים והשרירים. קומפלקס הוויטמינים מותאם הן לנשים והן לגברים ובני נוער, ועל כן מדובר בתוסף מומלץ אותו חשוב להכיר. ניתן להשיג כאן לפי קטגוריות, וזאת מתוך מטרה ליצור תמהיל שבו אתם נוטלים את המולטי ויטמין לצד ויטמינים נוספים החשובים לטובת תפקוד מערכות הגוף.

עושים סדר: כל הוויטמינים המומלצים ביותר שחשוב להכיר

ויטמין C

מדובר באחד הוויטמינים החשובים ביותר וזאת לאחר שורה של מחקרים שנערכו לאורך השנים ובהם עלה כי למחסור בוויטמין זה יש השלכות בריאותיות משמעותיות, בייחוד בכל הקשור לחיזוק המערכת החיסונית. נטילה של תוסף התזונה ויטמין C מהווה דרך מצוינת לטובת התבגרות על המחסור הטבעי, מאחר וגוף האדם אינו יכול לייצר את הוויטמין הזה באופן עצמאי. למרות שניתן לצרוך אותו דרך פירות וירקות, תוסף תזונה זה מכיל ריכוז גבוה של הוויטמין לצד נוגדי חמצון המעודדים את צמיחת השיער וחיזוק שורש השיער, נטרול רדיקלים חופשיים, שמירה על בריאות העיניים, וכן הפחתה בנזקי עישון בעבור אנשים המעשנים באופן קבוע.

ויטמין A

ויטמין A חיוני לטובת תפקוד מלא של המערכת החיסונית, עיכוב תהליך ההזדקנות וכן נוגד חמצון משמעותי המשפיע על התקינות של מערכת הראייה. ביחס לוויטמינים אחרים הוא פחות מוכר, ולכן זה הזמן להכיר אותו אחר ומחסור בוויטמין זה עשוי לגרום לבעיות בריאותיות כמו למשל היחלשות המערכת החיסונית ומשום כך מדובר בוויטמין מומלץ ובעל חשיבות גדולה לאורח חיים בריא לצד התגברות על חוסרים תזונתיים.

ויטמין 6B

ויטמין זה משתתף בתהליכים חשובים בגוף האדם כמו תהליכי מטבוליים כמו ייצור של כדוריות דם לבנות כמו גם מאפשר ספיגה טובה יותר של קבוצת הוויטמינים B. מאחר והגוף אינו יכול לייצר באופן עצמאי, צריכה שלו דרך תוסף תזונה ייעודי מהווה דרך מצוינת לספק לגוף שלכם ויטמין אשר ממלא פונקציות רבות וחשובות.

איך תדעו איזה ויטמין לקחת?

על מנת לדעת איזה ויטמין אתם צריכים לקחת נדרש קודם כל לפנות לרופא לטובת ביצוע של בדיקות דם. החדשות הטובות הן שכיום אפשר להזמין תור אונליין לרופא, כל זאת לטובת קבלת ליווי רפואי שבמסגרתו יתבצעו בדיקות דם אשר דרכן ניתן לעלות על חוסרים תזונתיים, ובהתאם לכך לקבל החלטה לגבי איזה ויטמין צריך לקחת. שימו לב כי משרד הבריאות מגדיר את הקצובה היומית המומלצת אשר מצוינת על גבי הקפסולות אותן כאמור ניתן לרכוש אונליין, כל זאת מתוך מטרה להבטיח שימוש בטוח. השלמת החוסרים התזונתיים בעידן השפע רלוונטית בעבור כל קצוות האוכלוסייה – נשים, נשים הרות, גברים, ילדים ובני נוער כמו גם קשישים. בנוסף, מבוגרים שנמצאים במצב של דחק כמו למשל עבודה אינטנסיבית צריכים ליטול את הוויטמינים לטובת יצירת איזון תזונתי והשלמה של חוסרים תזונתיים בעקבות מזון מתועש ולא איכותי.

נגישות