טיפים ורעיונות לחובבי קולינריה

כך קונים בשר ודגים בעסקי הקייטרינג

בעסקי הקייטרינג, האיכות היא המפתח להצלחה, ואיכות המנות מתחילה בבחירת בשר ודגים מעולים. בין אם אתם מכינים ארוחת ערב מפוארת או אירוע חברה גדול, הבשר והדגים שתבחרו ישפיעו באופן ישיר על שביעות הרצון של הלקוחות שלכם. במאמר זה, תוכלו להבין איך לרכוש בשר ודגים איכותיים לעסק שלכם.

הבינו את תקני האיכות

בשר

כשאתם רוכשים בשר לעסק הקייטרינג שלכם, הבנת תקני האיכות היא חיונית. חפשו בשר שדורג באמצעות רשות מוכרת. לדוגמה, בארצות הברית, משרד החקלאות האמריקאי מדרג בשר על סמך גורמים כמו שיוש, צבע ומרקם. Prime, Choice ו-Select הם הציונים הנפוצים, כש-Prime הוא האיכותי ביותר.

בדקו אם קיימים מדדי טריות כגון צבע וריח. בשר בקר טרי צריך להיות אדום בהיר, בעוד כבש טרי צריך להיות גוון ורדרד. הימנעו מבשר שיש לו צבע אפרפר או חום, כי הצבעים האלה עלולים להצביע על קלקול. בנוסף לכל אלה, הבשר צריך להיות בעל ריח נקי ורענן, כי ריחות חמוצים או דוחים הם סימנים לכך שהבשר אינו טרי.

דגים

תקני האיכות לדגים חשובים לא פחות. דגים טריים צריכים להיות בעלי עיניים צלולות ובהירות ועור מבריק ומתכתי. הזימים צריכים להיות אדומים או ורודים, ולא חומים או אפורים. דג טרי צריך גם ריח נקי ולא בעל ריח חזק ודגים. בעת רכישת פילה דג, ודאו שהבשר יציב ושהוא מתמלא בחזרה כשלוחצים עליו.

 

 

חפשו מקורות אמינים

  • קצבים ומוכרי דגים מקומיים: יצירת קשרים עם קצבים ומוכרי דגים מקומיים יכולה להבטיח אספקה עקבית של בשר ודגים איכותיים. ספקים מקומיים מציעים בדרך כלל מוצרים טריים יותר שלא הוקפאו והופשרו מספר פעמים. בנוסף לכך, עסקים מקומיים עשויים לספק שירות וייעוץ אישי שיעזרו לכם לבחור ולקנות בשר ודגים שמתאימים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.
  • ספקים סיטונאיים: ספקים סיטונאיים יכולים להיות אפשרות חסכונית, במיוחד לעסקי קייטרינג גדולים יותר. כשבוחרים ספק סיטונאי, בדקו את המוניטין שלו ואת איכות המוצרים שלו. חפשו ספקים שמקורות הבשר והדגים שלהם הם באחריות ובעלי אמצעי בקרת איכות מחמירים. ביקור במתקני הספק יכול גם לתת לכם מושג לגבי שיטות העבודה שלהם ורעננות המוצרים שלהם.

העריכו את המחיר והתקציב

איכות הבשר והדגים היא קריטית, אבל חשוב להישאר במסגרת התקציב. השוו מחירים בין ספקים שונים, העריכו את את התמורה שהם מציעים ונהלו את התקציב בצורה נכונה ומושכלת. לפעמים השקעה בבשר ודגים איכותיים יותר, גם אם מעט יקרים יותר, יכולה להצדיק את העלות ולהוביל לתוצר סופי טוב יותר בשביל הלקוחות שלכם.

כשאתם מוצאים ספק שמציע בשר איכותי במחיר טוב, שקלו גם לנהל משא ומתן על החוזה עם איתם כדי לסגור מחירים נוחים ולהבטיח אספקה קבועה. חוזים ארוכי טווח יכולים להוביל למחירים טובים יותר ושירות מועדף, במיוחד בעונות שבהן הביקוש גבוה.

אחסנו נכון וטפלו במוצרים

לאחר שרכשתם בשר ודגים איכותיים לקייטרינג או למסעדה שלכם, חשוב לשמור על טריותם וטעמם באמצעות אחסון וטיפול נאותים. כך תאחסנו אותם נכון:

  • בשר: יש לאחסן במקרר בטמפרטורה של 1־2 מעלות צלזיוס.
  • דגים: יש לאחסן על קרח במקרר ולהשתמש בהם בהקדם האפשרי.

כך תטפלו בהם נכון:

  • הדרכת הצוות: ודאו שהצוות שלכם יודע שיטות טיפול בטוחות בבשר ובדגים.
  • מניעת זיהום צולב: השתמשו בקרשי חיתוך נפרדים לבשר ולדגים.
  • שימוש בציוד נכון: הקפידו על שימוש בציוד המתאים לטיפול בבשר ובדגים, כגון סכינים וכפפות.

לסיכום

הבנת תקני האיכות, מציאת מקורות אמינים, הערכת מחירים ואחסון וטיפול נאותים במוצרים הם כולם גורמים חשובים שיש להביא בחשבון. השקעה בבשר ודגים איכותיים, גם אם מעט יקרים יותר, יכולה להצדיק את העלות ולהוביל לתוצר סופי טוב יותר בשביל הלקוחות שלכם. אז, הקפידו על הטיפים האלה ותוכלו להגיש מנות בשר ודגים טעימות ובלתי נשכחות שירשימו את האורחים שלכם.

נגישות