טיפים ורעיונות לחובבי קולינריה

שומרים על הבריאות ועל הגזרה – 4 דרכים לניקוי רעלים בבית

היום כבר יותר מאי פעם, המודעות לשמירה על הבריאות היא חשובה ואנשים עושים זאת לא רק בשביל להאריך את החיים ולהגיע לגיל מופלג, אלא בעיקר בשביל לחיות חיים טובים ומלאים יותר עם אנרגיה ותחושה טובה. על מנת לשמור על הבריאות חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת עם כל אבות המזון, לבנות שגרת כושר גופני קבועה ולהימנע מהרגלים מזיקים ורעים כמו עישון סיגריות, סטרס מיותר בעבודה או שתייה מופרזת של אלכוהול. לצד כל אלה, מה שרבים לא יודעים כלל, הוא שעל מנת להיות בריאים ולהרגיש בריאים באמת, חשוב לסלק את הרעלים המיותר מהגוף שלנו, הנצברים באופן קבוע בגלל זיהום האוויר, מזון עתיר שומן וסוכרים שאנו אוכלים, סטרס שאנו חווים ועוד. בשביל לעשות את זה, יש כמה וכמה דרכים יעילות שכדאי לבחור באופן מגוון ולבצע אחת לכמה זמן (חלקן הן למעשה פעילות מתמשכת). בואו נכיר 4 שיטות מצוינות לניקוי רעלים ביתי.

דיאטת מיצים

זו אחת השיטות הפופולריות ביותר לניקוי רעלים כיום שהולכת וצוברת תאוצה בעולם. מדובר למעשה על תקופה קצובה בה התזונה שלנו תתבסס באופן בלעדי על מיצים המכילים רכיבים טבעוניים שונים. בין היתר מדובר על פירות, אבל בכמות נמוכה בלבד מפני שבפירות יש הרבה סוכרים ואלו הם חלק מהרעלים שאנו רוצים להפטר מהם, והרכיבים העיקריים בהם נתמקד עם עשבים מסוגים שונים שעושים עבודה מצוינת בסילוק הרעלים. חשוב מאד לזכור שזה לא משהו שעושים בצורה חובבנית. אנו ממליצים להיכנס לאתרים המובילים בנושא ולהתייעץ עם תזונאי מומחה ועם אנשים שמגיעים מתחום של ניקוי מיצים לפני שיוצאים לדרך. לאחר שתעשו זאת, מדובר בדרך נפלאה לניקוי רעלים יסודי ואיכותי.

שומרים על הבריאות ועל הגזרה - 4 דרכים לניקוי רעלים בבית

פעילות מאומצת ממוקדת

באופן כללי חשוב להבין כי פעילות גופנית עצימה היא הדרך הטבעית והנכונה ביותר לניקוי רעלים יעיל. אם אתם מתאמנים על בסיס קבוע וגם מקפידים על הרגלים בריאותיים נכונים, ככל הנראה רמת הרעלים בגוף שלכם מאוזנת יחסית וזה משהו ששווה להמשיך בו. אם אתם לא עושים כושר גופני באופן קבוע, נסו פעילות אירובית ממושכת כמו הליכה/ריצה על הליכון או רכיבה על אופניים. ככל שתזיעו יותר, כך יותר רעלים וחומרים לא רצויים יעזבו את הגוף שלכם בהקדם.

ניקוי רעלים רוחני

כיום הקשר בין הגוף לנפש כבר ברור הרבה יותר ורעלים הנצברים כתוצאה מלחץ, כעסים ורגשות שליליים זה לא עניין רגשי או רוחני, אלא תוצר ממשי של הורמונים וכימיקלים מזיקים לגוף. למרבה המזל כמו שניתן לצבור רעלים כאלו באופן נפשי, כך גם ניתן להפטר מהם בדרכים שונות. אנו ממליצים על סדנאות יוגה ומדיטציה, אבל אם אין לכם הרבה זמן ואתם רוצים לעשות את זה בבית, תרגולי מיינדפולנס יומיים בהחלט יעשו את הטריק וכן מומלץ להקפיד על שינה מוקדמת ללא מסכים, קריאת ספרים בשעות הפנאי במקום צפייה בטלוויזיה והתרחקות מודעת מגורמי לחץ וסטרס.

דיאטת מזון אורגני

לבסוף, שווה לדבר על האפשרות של צריכת מזון אורגני ראשוני לתקופת זמן קצובה. מומלץ לבנות תפריט עשיר עם מגוון גדול של פירות וירקות, אגוזים ושקדים וכן מיני עשבים. את המזון יש לאכול בצורות הראשונית ולא להעבירו תהליכים של בישול, חימום ובטח לא של טיגון בשמן. ניקוי הרעלים יתאפשר בזכות הרכיבים הטבעיים האיכותיים וכן בזכות ההימנעות מהמזון המזיק.

אנו ממליצים לבחור באחת מהשיטות בכל תקופת זמן, מה שבהחלט יביא לתוצאה שתרגישו בגוף ובנפש.

נגישות